Ocenená škola

nalepkaSOŠ beauty služieb (Gemerská 1) v Košiciach je zameraná na poskytovanie komplexných beauty služieb v odboroch kaderník, vlasová kozmetika, kozmetik, kozmetička a vizážistka, kaderník-vizážista, obchod a podnikanie a odevný dizajn. Na škole študuje 274 študentov z Košíc a širšieho okolia Košického kraja, prevažne dievčatá slovenskej národnosti, ale aj deti z detských domovov. V škole úspešne prebieha inklúzia študentov s ŠVVP, ktorým sa venuje školská psychologička, podobne ako ostatným študentom, ktorí to potrebujú alebo prejavia o jej poradenstvo záujem. Škola sa nachádza na košickom sídlisku Železníky v mestskej časti Košice Juh a jej dopravná dostupnosť je veľmi dobrá.

SOŠ beauty služieb buduje na dlhoročnej tradícii od r. 1967, no neustále sa snaží o inovatívne prvky v teoretickej a praktickej príprave študentov. Svoje zručnosti študenti rozvíjajú nielen v moderných priestoroch praktickej výuky, ale aj v programe Erasmus, do ktorého sú zapojení už 11 rokov. Pracovali v salónoch v Londýne, Lipsku, Olomouci, Valencii, Seville, Krakowe a tešia sa na Split. Zo školy vzišli viacnásobný majster sveta v účesovej tvorbe či majsterka Európy v účesovej tvorbe a dekoratívnej kozmetike. Škola rozvíja nielen odborné zručnosti študentov, ale aj ich prosociálne postoje, vzťah k prírode a životnému prostrediu a aktívnu angažovanosť.

Študenti sa venujú upcyklácii odevov a so svojou študentskou firmou postúpili medzi 8 najlepších tímov na Slovensku v súťaži JA Slovensko. Zapojili sa do budovania dažďovej záhrady a outdoorovej učebne s ekozáhradkou. Dobrovoľnícke aktivity sprevádzajú školu dlhé roky a poskytovanie beauty služieb seniorom či ľuďom so zdravotným a mentálnym postihnutím v Domovoch sociálnych služieb a denných centrách sú medzi študentami obľúbené.

Kompletný projekt a fotografie